Od stuleci miedź stanowi istotny surowiec stosowany w bardzo wielu branżach, w tym kuchennej. Garnki, patelnie, rondle, brytfanny, czy woki miedziane są nie tylko bajecznie piękne i reprezentatywne, ale także dobrze się na nich przyrządza różnego rodzaju potrawy. Poczynając od gotowania, smażenia, duszenia, aż po pieczenie.

O miedzi napisano już dużo, co nie dziwi, bo surowiec jest znany od wielu pokoleń. Jednak kluczowe z punktu widzenia domowej kuchni, czy profesjonalnego kucharza jest kilka jej właściwości. Metal umożliwia równomierne rozprowadzenie ciepła. To pozwala na uniknięcie przypalenia, czy nierównomiernego podgrzania potraw. Co więcej, miedziane naczynia nie wytwarzają żadnego zapachu, więc przyrządzane pożywienie będzie miało naturalny smak i aromat. Warto też pamiętać, że miedź ma właściwości bakteriobójcze, usuwając pleśnie i grzyby. To istotne zwłaszcza w momencie, gdy ludzkość musi wrócić do korzeni i zacząć dbać o swoje zdrowie. Do tego celu akcesoria do gotowania wykonane z miedzi są idealne. Choćby dlatego, że nie potrzeba wiele tłuszczu, aby smażyć dobre jakościowo produkty. Nie musimy wlewać sporej ilości oliwy, dodawać dużo masła, czy smalcu, gdyż miedź doskonale rozprowadza ciepło i szybko się nagrzewa. Surowiec ten ma więc wszystko co pożądają domowi i profesjonalni kucharze.

W obecnej dobie konsumpcjonizmu i szybkiego zużywania się rzeczy, warto postawić na przedmioty o długim terminie przydatności. Warunek ten spełniają naczynia miedziane. To wyroby wykonywane często ręcznie, stąd ich większa trwałość. Używane nawet przez długie lata szybko się nie starzeją i jeśli odpowiednio o nie zadbamy, będziemy się z nich cieszyć w kuchni przez pokolenia. Jeśli jednak nadgryzie je ząb czasu wszystkie miedziane naczynia wyprodukowane w ekologicznym procesie wytwórczym możemy poddać recyklingowi.

Metall-Expres chce mieć istotny wkład w codzienne życie swoich klientów, dostarcza więc miedź do przemysłu, w tym branż związanych z naczyniami kuchennymi.

Więcej o produktach z miedzi w zakładce .