Starbucks Reserve Roastery Tokyo była wcześniej największą kawiarnią tej popularnej sieci na świecie, wyprzedzając Starbucks Reserve Roastery Shanghai, zanim została zdetronizowana w 2019 roku przez Chicago. Lokal w Tokio ma 4 piętra i powierzchnię 2 973 metrów kwadratowych.

Kawiarnia w Tokio, znajdująca się w modnej, artystycznej dzielnicy Nakameguro, to imponujące doświadczenie kawowe i… wizualne. Tutejsza dbałość o szczegóły jest niezwykła i bardzo japońska. Centrum lokalu stanowi miedziana beczka o wysokości 17 metrów, ozdobiona 2100 miedzianymi kwiatami i liśćmi wiśni, wykonanymi ręcznie przez japońskich rzemieślników.

Ta ornamentyka doskonale pasuje nie tylko do Japonii, ale także do okolicy, ponieważ rzeka Meguro tuż obok jest znana z kwitnących wiśni. Razem tworzą jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc w Tokio.

Pierwsze piętro skupia się na kawie, wypiekach i sklepie z pamiątkami. Większą część piętra zajmuje główny bar kawowy i palarnia kawy. Palarnia znajduje się u podstawy miedzianej beczki, otoczonej głównym barem, który serwuje ogromny wybór kaw.

Drugie piętro, również w kolorze miedzi, to piętro poświęcone herbacie – Teavana. Znajduje się tam główna lada, miejsce do siedzenia, oddzielna sekcja herbaciana, która przybliża różne rodzaje herbat, a także ściana z artykułami herbacianymi dostępnymi do zakupu.

Trzecie piętro podzielone jest na kilka sekcji – drugą palarnię, część wypoczynkową na świeżym powietrzu i bar Arriviamo. Bar jest miejscem, w którym łączy się rzemiosło kawowe i miksologia, a barmani tworzą i serwują tu szereg koktajli inspirowanych kawą i mocktaili.

Najwyższe piętro nosi nazwę AMU Inspiration Lounge i jest głównie częścią wypoczynkową. Znajduje się tu zarówno część wewnętrzna, jak i zewnętrzny taras. Podobnie jak z tarasu na trzecim piętrze, można z niego podziwiać widok na rzekę Meguro, która wiosną pokryta jest różowo-białymi kwiatami wiśni.

Ze znaków umieszczonych w Starbucks Reserve Roastery Tokyo płynie komunikat: „Prosto z beczki do kubka”. I tak jak w tym haśle wszystko płynie tutaj organicznie z japońskiego dziedzictwa i kultury wspartej niezwykłym czarem miedzianego wzornictwa. Designersko kawiarnia koncentruje się na rzemiośle i szczegółach, dodając do tego japoński artystyczny akcent, aby stworzyć najwyższej jakości doświadczenie dla fanów kawy.

Firma Metall-Expres specjalizuje się w produkcji wyrobów z miedzi, takich jak płaskowniki i profile, wykorzystując innowacyjną metodę wyciskania CONFORM. Ta zaawansowana technologia nie tylko gwarantuje wysoką wydajność i elastyczność produkcji, ale także umożliwia tworzenie profili o imponującym polu przekroju do 5000 mm². Nasze wyroby idealne są również dla branży architektonicznej, mogą pomóc stworzyć wyjątkowe wnętrza na wzór kultowej kawiarni Starbucks w Tokio.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie.

Więcej zdjęć designerskich wnętrzy Reserve Roastery Tokyo tutaj.