Miedź przede wszystkim dodaje elegancji każdej kuchni. Subtelne odcienie pomarańczowego różu i stonowanej czerwieni, zarówno w formule błyszczącej, ze złocistym połyskiem, jak i matowej wnoszą do wnętrz elementy luksusu. Barwy te dobrze komponuje się z popularną bielą kuchennych szafek. Jest elementem przyciągającym wzrok, który ożywia przestrzeń. Co więcej, modny metal szlachetny lubi się z urządzeniami kuchennymi z wyższej półki.

Miedź jest uniwersalna i pasuje do różnych stylów. Jej wyjątkowy kolor sprawia, że wnętrze kuchni ożywia się i staje się bardziej przytulne. Materiał dobrze będzie się czuł zarówno w chłodnych, minimalistycznych zabudowach, jak i klasycznych, sielskich czy rustykalnych aranżacjach. Potrzebny jest zaledwie jeden mocny element, choćby w postaci miedzianej lampy nad wyspą, a wnętrze od razu staje się bardziej stylowe.

Warto też pamiętać, że eliminacja stali i aluminium w kuchni na rzecz miedzi to także element pewnego rodzaju nobilitacji. Właściwości chemiczne i fizyczne sprawiają, że jest ona zaliczana (obok złota i srebra) do metali szlachetnych. Trwałość i elastyczność surowca pozwalają na nieograniczone możliwości obróbki – w postaci czystej, ale też stopów, takich jak mosiądz i brąz. Miedź  wytrzymuje próbę czasu. Patyna chroni ją przed korozją lepiej, niż jakakolwiek inna powłoka ochronna. Miedź odnajduje się zatem także jako baterie, garnki czy patelnie – przedmioty nie tylko estetyczne, ale też praktyczne.

Ważne są też oczywiście jej właściwości bakteriobójcze i bakteriostatyczne. Eliminuje ze swojej powierzchni wirusy i grzyby. Miedziane rury w instalacji wodociągowej chronią wodę nie przed zanieczyszczeniem rdzą, ale także przed skażeniem jej groźnymi dla naszego zdrowia mikroorganizmami, takimi jak Legionella. Trudno o lepsze argumnety za używaniem miedzi w uchwytach szafek kuchennych i urządzeń AGD.

W końcu miedź jest również (obok drewna czy kamienia) zaliczana do naturalnych materiałów wnętrzarskich. Jest naturalna i ekologiczna, w pełni nadaje się do przetwarzania oraz recyklingu. Wykorzystany i zużyty element można zawsze przetopić, a następnie wykorzystać do innych celów. Jeżeli więc ochrona naturalnego środowiska leży nam na sercu, to warto stosować materiał nie tylko w kuchni.

Metall-Expres jest producentem, jak i dostawcą miedzi, który może być pomocny przy projektach zabudowy naszej kuchni elementami z miedzi. W ofercie firmy znajdziemy duży wybór produktów z tego materiału, w tym blachę miedzianą, gatunek CuETP, która świetnie nadaje się do użycia na blaty kuchenne, wyspę w kuchni, czy ściany. Więcej o ofercie na stronie.