Podczas wiosenno-letnich wojaży, zwłaszcza tych w trudnych warunkach, w naszym ekwipunku powinny znaleźć się przedmioty, które sprawią, że poczujemy się bezpieczniej. Świetnym przykładem jest koc termiczny. Wybierając się na wycieczkę, warto zadbać o to, by znalazł się w naszej apteczce. Co prawda może się zdarzyć, że nie będziemy musieli go stosować, jednak w przypadku kilku niefortunnych decyzji na szlaku, folia NRC będzie na wagę złota. Każdy podróżnik powinien mieć na uwadze tę część ekwipunku.

Folia NRC zwana też folią ratunkową – bez słowa przesady – może nam uratować zdrowie, a nawet i życie w kryzysowej sytuacji. Materiał zapobiega wychłodzeniu ciała, co przykładowo podczas wypadku w górach może mieć ogromne znaczenie. Wyobraźmy sobie też po prostu nagłe załamanie pogody lub wypadek i konieczność czekania na służby ratunkowe. W takim przypadku nie można doprowadzić do wyziębienia organizmu. Folia termiczna NRC stanie się wówczas awaryjnym schronieniem, chroniącym nas przed zimnem i wiatrem.

Obecnie rynek sprzętu turystycznego daje ogromny dostęp do różnorodnych rozwiązań. Warto więc pamiętać, że na przykład folia NRC nie musi od razu oznaczać klasycznej metalicznej płachty. Choć najbardziej typowa posiada złotą i srebrną stronę, przez co chroni zarówno przed wysokimi temperaturami jak i przed wychłodzeniem. W innej sytuacji możemy jej użyć jako izolacji pod karimatę – tak też się sprawdzi, a co ważne, po spakowaniu zajmuje bardzo mało miejsca.

Można też z dużą dozą pewności założyć, że koc termiczny przyda się w razie konieczności udzielenia pierwszej pomocy. Dobrze go mieć w plecaku podczas każdej podróży, czy choćby jako element samochodowej apteczki. Nie znamy dnia, ani godziny, kiedy może okazać się niezbędny.

Przed planowaniem sezonu wiosenno-letniego i nadchodzącymi wyprawami, wyposażmy się w folię NRC lub dobrej jakości koc termiczny. Taki przedmiot nie zajmuje dużo przestrzeni w ekwipunku, a kto wie – może okazać się naszym najlepszym kompanem w podróży i uratować nawet życie.

Producenci tak istotnych dla naszego życia przedmiotów potrzebują wsparcia zaufanego producenta i dostawcy. Metall-Expres w pełni spełnia te kryteria, oferując szeroki przekrój produktów z aluminium. Więcej w ofercie.