Mosiądz to stop miedzi i cynku. Znany ludzkości od wieków, w średniowieczu stał się bardzo popularnym materiałem rzeźbiarskim. Jest niezwykle odporny na korozję, ciągliwy i plastyczny, a z drugiej strony ma wysoką trwałość i gęstość. Do produkcji profili zamkowych używany jest natomiast stop miedzi z dodatkiem ołowiu – stop automatowy, który charakteryzuje się dużą twardością i jest bardzo dobrze skrawalny. Najpopularniejsze gatunki używane w tym celu, nadające się do obróbki skrawaniem to CW614N i CW617N.

Na tle profili z innych materiałów, te mosiężne posiadają ponadprzeciętną odporność na powstawanie rdzy czy też innych uszczerbków. Profile z mosiądzu są na tyle uniwersalne, że mają również odpowiednią twardość materiału, która w pełni stawia opór przed różnego rodzaju uszkodzeniami.

Profile z mosiądzu można poddawać dalszej obróbce, w efekcie czego zyskują interesujący nas wygląd. Natryskiwanie daje im brązowy odcień, z kolei chromowanie zapewnia atrakcyjny połysk, ale też wzmacnia wytrzymałość stopu. Profile polerowane można za to malować na dowolny kolor, przez co da się je zastosować w praktycznie każdym projekcie.

Więcej o ofercie profili na stronie.