Pośród wyrobów płaskich zużywa się aż 75% taśm z kręgów, zimnowalcowanych o grubościach od 0,3 do 8 mm.  Na tej liście mieszczą się także taśmy bardzo cienkie o grubości do 50 µm. Pozostałe zapotrzebowanie zagospodarowane jest przez taśmy gorącowalcowane z kręgów o grubościach od 2 do 13 mm oraz blachy grube do 150 mm.

Blacha i taśma ze stali nierdzewnej cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na swoje liczne zalety. Oto kilka powodów, dla których są tak popularne.

Stal nierdzewna zawiera chrom, który tworzy warstwę tlenku chromu na powierzchni, chroniąc ją przed korozją i rdzewieniem. Dlatego blachy i taśmy są idealne do zastosowań w środowiskach wilgotnych, jak kuchnie, przemysł spożywczy czy morski. Mają one również nowoczesny i elegancki wygląd, który pasuje do wielu różnych stylów i designów. Są popularne w projektach zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych.

Materiał ten jest również bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jest wytrzymały na ścieranie, uderzenia i zmienne warunki atmosferyczne. Stal nierdzewna jest łatwa w utrzymaniu czystości. Nie wymaga specjalnych środków czyszczących ani konserwacji, co czyni ją popularnym wyborem w sytuacjach, gdzie higiena ma znaczenie.

Blachy i taśmy ze stali nierdzewnej są łatwe do dezynfekcji i spełniają surowe normy sanitarno-higieniczne. Na dodatek są w pełni recyklingowalne, co sprawia, że są przyjazne dla środowiska.

Co istotne, blachy i taśmy ze stali nierdzewnej zachowują swoje właściwości mechaniczne w ekstremalnych temperaturach, co czyni je odpowiednie do wielu zastosowań, w tym w przemyśle chemicznym i energetycznym.

Wszystkie te zalety sprawiają, że blacha i taśma ze stali nierdzewnej są popularnym materiałem w wielu dziedzinach życia, a ich zastosowania są bardzo wszechstronne.

Sprawdźcie naszą ofertę blach i taśm ze stali nierdzewnej na stronie.