Stal nierdzewna wykorzystywana do produkcji biżuterii to gatunek 1.4404/316L, inaczej określana także jako stal chirurgiczna, to bardzo trwały materiał. Wykonane z niej produkty są odporne na zarysowania, pęknięcia i zniekształcenia. Mogą służyć przy codziennym użytkowaniu przez długi czas, bez utraty swojego pierwotnego wyglądu. Co wpływa na ich wyjątkowość?

Materiał ten jest znany z wysokiej odporności na korozję, przez co jest idealna do noszenia na co dzień, nawet gdy wykonujemy różne czynności w kontakcie z wilgocią i substancjami chemicznymi. Dodatkowo stal jest łatwa do czyszczenia, w efekcie czego biżuteria wykonana z tego materiału może być utrzymana w doskonałej kondycji bez większego wysiłku.

Elementy dekoracyjne wykonane z tego materiału posiadają swoją własną ochronę UV, która zabezpiecza je przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego. To zwiększa atrakcyjność biżuterii, ponieważ daje gwarancję stabilności jej koloru.

Kolejnym atutem jest to, że przedmioty takie w odróżnieniu od złota, srebra czy sztucznych materiałów, nie uczulają. Stal nierdzewna jest zazwyczaj hipoalergiczna, co oznacza, że jest mało prawdopodobne, aby wywołała reakcje alergiczne skóry. Jest to ważne, zwłaszcza dla osób mających skłonność do uczuleń na niektóre metale.

Stal nierdzewna jest nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna. Możliwość imitowania różnych kolorów, takich jak złoto, różowe złoto czy czarne, sprawia, że materiał ten jest atrakcyjnym wyborem dla tych, którzy chcą mieć biżuterię o różnych odcieniach, nie koniecznie związanych z naturalnym kolorem metalu. Wyglądem jest zbliżona do złota, co cieszy oko, a zarazem nie nadwyręża portfela – biżuteria ze stali 316L jest zdecydowanie tańsza.

Ze względu na te cechy, biżuteria ze stali nierdzewnej zyskuje coraz większą popularność i znajduje się w ofercie wielu znanych marek biżuteryjnych.

Metall-Expres oferuje produkty ze stali nierdzewnej  takie jak taśmy precyzyjne, które są wykorzystywane między innymi właśnie do produkcji biżuterii. Więcej o tej różnorodnej ofercie produktów na stronie.