Dzięki praktykom buddyzmu możliwe jest osiągnięcie równowagi i harmonii, co wpływa pozytywnie na ludzkie samopoczucie, ale również stan zdrowia. Harmonia jest bowiem gwarancją prawidłowego funkcjonowania organizmu.

W jej osiągnięciu niebagatelną rolę odgrywają misy i gongi tybetańskie z miedzi – popularne instrumenty muzyczne w tradycji buddyjskiej i w wielu innych kulturach. Misy tybetańskie to metalowe naczynia w kształcie misy, które są wykonane z różnych stopów metali, w tym z miedzi. Są one tradycyjnie wytwarzane ręcznie przez rzemieślników i mają unikalne brzmienie. Misy są strojone w określony sposób, aby wydawały bogate rezonujące dźwięki, gdy są uderzane drewnianymi pałeczkami lub pobudzane za pomocą specjalnej skrobaczki.

Gongi tybetańskie to z kolei duże metalowe tarcze, wytwarzane z podobnych stopów metali, w tym z miedzi. Są używane do wydawania potężnych dźwięków o głębokim rezonansie. Mogą być uderzane pałeczką lub skrobaczką, a ich dźwięki mogą trwać przez długi czas, stopniowo wybrzmiewając.

Misy i gongi tybetańskie są cenione nie tylko ze względu na swoje brzmienie, ale także przez przypisywane im właściwości terapeutyczne. Uważa się, że ich dźwięki mają kojący wpływ na umysł i ciało, wspomagając relaksację, koncentrację i równowagę energetyczną.

Jak zatem widać, wyroby z miedzi, których produkcją zajmuje się Metall-Expres, mogą być wykorzystywane na całym świecie i to do najprzeróżniejszych celów, które nie zawsze wydają się oczywiste. A co najlepsze, uniwersalny charakter miedzi jeszcze nie raz może być źródłem takiej niespodzianki.