W skład stadionu sportowego najczęściej wchodzą: widownia otaczająca boisko z murawą, szeroko pojęte zaplecze i infrastruktura towarzysząca: pomieszczenia techniczne, socjalne, administracyjne, handlowe, usługowe, trybuny wraz z krzesełkami, ogrodzenia, jak i nierzadko dach. Co z takiego kompleksu powstaje ze stali?

Przy budowie nowoczesnych obiektów często przykrywa się stadion otwieranym, bądź nieotwieranym dachem. Elementy takich dachów często wykonane są z kratownic stalowych. Konstrukcję budowli stanowią trapezoidalne, metalowe elementy, często z izolacją termiczną.

Stal wykorzystuje się też do wykonania konstrukcji trybun oraz rzędów siedzeń, opierających się na belkach i słupach połączonych śrubami. Zastosowanie stali przy budowie stadionów nie jest podyktowane tylko właściwościami estetycznymi, ale również większymi możliwościami wykorzystania obiektu. Stalowe trybuny, w razie konieczności dość łatwo można zdemontować. Z kolei wykonany ze stali nierdzewnej dach wnosi do brył stadionów pewną lekkość, która dobrze współgra z betonową podstawą dolnych trybun, które są tak częstym elementem stadionowych brył.

Przy budowie stadionów oprócz stali nierdzewnej wykorzystuje się wiele produktów ze stali. Są to między innymi pręty zbrojeniowe, gwoździe wyżarzane, kraty, a także naciągi dla konstrukcji stalowej trybun i dachu, jak również dla stref parkingowych. Podczas meczu w polu karnym napastnik nie raz musi zachować stalowe nerwy – dyscyplina sportu więc zobowiązuje. Trudno wyobrazić sobie współczesne obiekty sportowe bez udziału stali. Ba, można wręcz stwierdzić, że są oparte na stalowych fundamentach.