Dach składa się z konstrukcji nośnej oraz poszycia. I to właśnie poszycie jest elementem najbardziej czułym na warunki atmosferyczne. W związku z tym musi być ono mocne, szczelne, niepalne, a zarazem lekkie oraz estetyczne.

Wszystkie te warunki spełniają taśmy i blachy z miedzi, stąd też są dobrymi materiałami na poszycie dachu. Znajdują również zastosowanie przy produkcji paneli elewacyjnych, montowanych na nowoczesnych budynkach, nadających im niepowtarzalny i wyjątkowy charakter i styl. Miedź jest także popularna w budownictwie. Pokrywa się nią kościoły, także te zabytkowe, jak i współczesne budynki użytkowe oraz całe kompleksy budowlane.

Miedź znana jest z niezawodności i trwałości materiału dlatego wykorzystuje się ją na pokrycia jak również akcesoria dachowe. Typowa dla miedzianych pokryć jest wyjątkowa szczelność i trwałość. Jest ona odporna na czynniki atmosferyczne i nie przepuszcza wilgoci. Gdy pozostawi się ją na dłuższy czas na działanie wilgotnego powietrza wytwarza zieloną warstwę tzw. patynę, która chroni metal przed korozją (pokrycie dachu „przed” i „po” wytworzeniu patyny na zdjęciu). Dodatkowo miedź bardzo łatwo się formuje, stąd blachy i taśmy miedziane można wykorzystywać na dachy o nawet najbardziej wyszukanej formie.

Miedź ma też to, czego mogą jej pozazdrościć inne materiały. Piękny i estetyczny wygląd. Przy odpowiednim zamontowaniu takie pokrycia mogą przetrwać nawet kilkaset lat. Dodatkowo materiał jest przyjazny środowisku i może być wielokrotnie poddawany recyklingowi.

W ofercie Metall-Expres znajdują się taśmy i blachy z miedzi. Ofertę uzupełniają akcesoria dachowe m.in. rynny, zbiorniki zlewowe, leje spustowe, kolanka, jak i wiele innych elementów, niezbędnych do montażu, aby cały budynek nabrał charakterystycznego wyglądu. Więcej w zakładce: Oferta – pokrycia dachowe .