Miedź od kilku już lat odgrywa ważną rolę w wystroju wnętrz nie tylko ze względu na swój zniewalający wygląd. To rozwiązanie łączące wiele zalet, w tym tych z kategorii nie do przecenienia. Jeśli szukamy nietuzinkowej aranżacji łazienki to ręcznie kute miedziane wanny to będzie strzał w dziesiątkę. Możliwości jest wiele – gładkie, młotowane, patynowane i w kolorze.

Jakie są ich główne zalety? Miedziana wanna jest przede wszystkim całkowicie odporna na pleśń i ma naturalne właściwości antybakteryjne. Materiał może zabijać mikroorganizmy (bakterie i wirusy) więc sprawdzi się on wszędzie tam, gdzie wymagane są warunki antyseptyczne.

Miedź „lubi się” ze środowiskiem. Można ją poddać recyklingowi. Wielce jednak prawdopodobne, że trudno będzie się o tym przekonać, bo jej żywotność jest bardzo długa i często taki przedmiot może nas po prostu przeżyć.  

Miedziana wanna to także wymierne korzyści dla zdrowia. W trakcie kąpieli nasze ciało w naturalny sposób wchłania ślady miedzi, czyli dzięki wodnemu relaksowi możemy uzupełnić ten minerał w organizmie bez stosowania suplementów. A jak wiadomo miedź pomaga utrzymać zdrowe kości, nerwy i funkcje odpornościowe oraz naczynia krwionośne. Dodatkowo stymuluje mózg, napełnia organizm energią i przyczynia się do wchłaniania żelaza.

Miedź to także „strażnik” temperatury. Wanna z tego materiału pozwala utrzymać równomierną temperaturę wody, gdyż miedź doskonale przewodzi ciepło. Nie trzeba będzie dolewać ciepłej wody czy też kończyć relaksu w wannie zbyt wcześnie.

Jest też argument dla estetów. Materiał ten jest odporny na zarysowania. Nawet jeśli trudno w to uwierzyć, to faktura zadrapanej wanny po jakimś czasie wraca do stanu pierwotnego. Będzie to jednak możliwe tylko wówczas, jeśli wanna będzie wykonana z czystej miedzi o grubości arkusza przynajmniej 1,3 mm.

Pielęgnacja miedzianej wanny jest mało wymagająca i dość prosta. Czynnością po kąpieli może być wyłącznie spłukanie wanny wodą (aby usunąć mydliny powodujące powstawanie osadu) i następnie przetarcie suchą szmatką.

Warto też pamiętać, że wanna z miedzi to produkt wyrafinowany i starzeje się jak wino. W efekcie raczej trudno będzie znaleźć ją w markecie, ale odpłaci się nam z wiekiem. Jej kolor zacznie się pogłębiać, a wykończenie stanie się jedyne w swoim rodzaju.

Zalet, jak widać, jest bez liku. Warto więc rozważyć zakup wanny innej niż wszystkie. Coraz większe zainteresowanie ręcznie kutymi, miedzianymi wannami sprawia, że duzi i sprawni producenci miedzi są niezwykle poszukiwani. Jeśli aranżujemy naszą łazienkę iście po królewsku to mądrze jest postawić na zaufanych i sprawdzonych dostawców jak Metall-Expres, posiadających szeroki zakres wyrobów miedzianych od taśm, blach, które z powodzeniem można użyć do produkcji wanien z miedzi, aż po profile i płaskowniki z miedzi.

W naszej ofercie posiadamy :

Taśmy o wymiarach:

  • 0,6×670 mm
  • 0,55×1000 mm

oraz

Blachy o wymiarze:

  • 0,55x1000x2000 mml

Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia naszej strony:

https://metallexpres.pl/oferta/miedz/blachy

lub do kontaktu:

Katarzyna Bieda

+48 17 86 03 419

k.bieda@metallexpres.pl