Stal ferrytyczna to rodzaj stali, gdzie kluczowym dodatkiem stopowym jest chrom, a także niewielkie domieszki molibdenu, tytanu, niobu. Stal ta swoją nazwę zawdzięcza ferrytowi obecnemu w jej strukturalnej budowie. Jest to roztwór stały węgla w żelazie zawierający niewielkie ilości węgla oraz niekiedy dodatki stopowe. Stale nierdzewne o strukturze ferrytycznej mają bardzo dobre właściwości mechaniczne, oraz plastyczne (łatwiejsze gięcie, cięcie itp.).

Czym wyróżnia się stal ferrytyczna? Jest magnetyczna, ma mniejszą rozszerzalność cieplną w porównaniu ze stalą austenityczną. Charakteryzuje ją wysoka odporność na działanie korozji w wysokich temperaturach i lepsza przewodność cieplna w porównaniu ze stalą austenityczną.

Stal Ferrytyczna, w zależności od typu, a co za tym idzie ilości zawartego w niej chromu, a w konsekwencji niższą ceną niż inne rodzaje stali nierdzewnej, ma bardzo szerokie zastosowanie. Korzysta z niej chociażby przemysł samochodowy przy produkcji elementów układu wydechowego. Stosuje się ją w produkcji zbiorników, oraz obudów sprzętów RTV. Stal ferrytyczna używana jest także w przemyśle gastronomicznym – przy produkcji urządzeń, naczyń, zlewów, sztućców.

Stal Ferrytyczna to rodzaj stali wyższej klasy. Wobec tego obrabiając taki surowiec warto wykorzystywać najwyższej jakości półprodukty.

Oferta Metall-Expres, w tym m.in. stali ferrytycznej w zakładce.