Stal nierdzewna, to najpopularniejszy materiał do wytwarzania sztućców. Stanowi mieszankę stopu żelaza, węgla i chromu z dodatkiem niklu. Nic dziwnego, że stal nierdzewna wygląda elegancko, jest trwała, odporna na różnice temperatur. Sztućce mają dziś piękne, wysmukłe kształty i oryginalne zdobienia – prezentują się bardzo efektownie i są używane nie tylko na co dzień, ale i na większe okazje. Od proporcji metali w stopie zależy w dużej mierze jakość i odporność stali, a co za tym idzie – sztućców i innych produktów stalowych. Wyroby ze stali nierdzewnej to najmniej wymagające artykuły, ponieważ nadają się do mycia w zmywarce.

Mosiądz posiada szerokie zastosowanie w przemyśle. Stosuje się go produkcji armatury, osprzętu odpornego na morską wodę, amunicji, okucia budowlanego i okucia mebli, ale jest także jednym z najczęściej wykorzystywanych metali do produkcji wyposażenia kuchennego. Z mosiądzu tworzy się łyżeczki, noże i widelce. Sztućce wyprodukowane z metalu  są bardzo wytrzymałe i – co istotne – nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Pomarańczowożółty kolor nadaje sztućcom unikalnego charakteru. Dobrze komponuje się z zastawą kuchenną wyprodukowaną z porcelany.

Oprócz sztućców ze stali i mosiądzu wykonuje się także galanterię stołową. Są to różnego rodzaju świeczniki, tace, cukiernice, dzbanki na mleko, kuferki oraz platery. To one tworzą urokliwy klimat aranżacji stołu i stanowią o jego wyjątkowości.

Również Metall-Expres chce być na stołach swoich klientów i od lat z przyjemnością dostarcza surowiec dla producentów sztućców i galanterii stołowej.

Więcej o produktach ze stali nierdzewnej w zakładce .

Więcej o produktach z mosiądzu w zakładce .