Choć znane jest od dawna to dopiero w drugiej połowie XX wieku, dzięki wynalezieniu nowoczesnych technologii jego pozyskiwania i przetwórstwa, stało się  podstawowym materiałem używanym w różnych gałęziach przemysłu. Pojawia się w budownictwie, motoryzacji, przemyśle lotniczym, energetyce, przemyśle meblowym, branży transportowej, produkcji opakowań i wielu innych.

Szereg kluczowych właściwości sprawiło, że aluminium stało się podstawowym materiałem, z którego wykonuje się wiele elementów budowlanych, a materiał z sukcesem konkuruje w tym zakresie ze stalą, drewnem czy tworzywami sztucznymi. Aluminium znajduje tak szerokie zastosowanie dzięki niepodważalnym zaletom: wysoka wytrzymałość, właściwości plastyczne umożliwiające obróbkę, relatywnie niski ciężar właściwy, bardzo dobra odporność korozyjna, dobre przewodnictwo elektryczne, wysokie walory estetycznie oraz prawie nieograniczone możliwości kształtowania w procesie wyciskania.

Dodatkowo w czasach degradacji środowiska naturalnego coraz większą uwagę przykłada się do ekologicznych aspektów wytwarzania i wykorzystania materiałów. Wszelkie odpady poprodukcyjne, a także odzyskiwane z rozbiórki mogą być w 100 procentach poddane recyklingowi, dzięki czemu metal ten ma możliwość wielokrotnego zastosowania. A zatem decydując się na użycie aluminium, przyczyniamy się do lepszej ochrony środowiska naturalnego.

Metall-Expres nie jest na ten trend obojętny. W szerokiej ofercie firma posiada różnorodne wyroby z aluminium. Wśród nich znajdują się: blachy i płyty, formatki, taśmy, pręty, płaskowniki, kątowniki, rury, profile zamknięte, ceowniki, teowniki i druty. Więcej w zakładce Oferta – Aluminium.